בניית אתר תדמית » מה זה דומיין? ומה השימושים שלו?

מה זה דומיין? ומה השימושים שלו?

מה זה דומיין

כל בעל עסק או כל אדם המעוניין להעלות אתר לאוויר צריך 3 דברים בשביל לעשות זאת. הדבר הראשון זה אתר, הדבר השני זה אחסון והדבר השלישי זה דומיין. במאמר הבא נדבר על מה זה דומיין, מאיפה ניתן לרכוש דומיין? ומה עושים עם הדומיין.

מה זה דומיין?

באופן הכי פשוט שיש, דומיין הוא בעצם הכתובת של האתר שמכניסים בתוך הדפדפן. אז לצורך הדוגמא site.co.il זה יכול להיות שם הדומיין של האתר שלכם.

כאשר בוחרים שם של דומיין ניתן להכניס תווים באנגלית, מספרים ומקף (-). תווים מיוחדים אסורים כאשר רושמים דומיין ולאחר שהחלטתם על שם הדומיין שבו אתם מעוניינים כל מה שנותר לעשות זה לקוות שהוא לא תפוס ולנסות לרשום אותו.

סוגי וסיומות דומיינים?

בארץ קיימים כמה סוגים של דומיינים. בתור התחלה יש את הדומיינים הנפוצים והרגילים כפי שהצגנו מעל ומדובר על דומיין עם סיומת co.il.

סיומת נוספת שניתן לראות בארץ היא org.il וסיומות מסוג זה מתאימות בדרך כלל לארגונים ללא מטרות רווח. כמובן שקיימות סיומות דומיינים נוספות אז הם פתוחות רק לסוגי עסקים מסוימים והם לא יהיו פתוחות להרשמה עבורכם.

לדוגמא: דומיינים עם סיומת gov.il הם דומיינים המתאימים למשרדים ממשלתיים.

בנוסף לסיומות מהארץ יש גם סיומות מחו”ל כמו למשל סיומות com, org ו-net. בגלל שהרישום של דומיינים מסוג זה פתוח באופן יותר פשוט בחו”ל אז יש יותר תחרות והמחירים של רכישת דומיינים מחו”ל יותר זולים. יחד עם זאת כאשר הדומיין מיועד לקהל יעד מהארץ רצוי לרכוש דומיין ישראלי ולא דומיין מחו”ל.

מאיפה ניתן לרכוש דומיין?

במידה והחלטתם שאתם רוצים לרכוש דומיין קיימים בארץ כמה רשמים מפורסמים שמאפשרים לרכוש דומיינים.  המפורסמות שבחברות לרכישת דומיינים בארץ הם: Box, LiveDNS, Internic, DomainTheNet.

המחירים בין חברות הדומיינים משתנות מחברה לחברה ובדרך כלל מדובר על פעולה אוטומטית ופשוטה של רישום הדומיין באיגוד האינטרנט הישראלי כך שאין הבדל משמעותי בין האפשרויות השונות.

בנוסף ליכולת של רכישת דומיינים חדשים כאשר אתם מחפשים לרכוש דומיינים פרימיום עם שם קצר וקליט חברה בשם Best Domains מציעה מבחר של דומיינים למכירה אומנם במחירים יחסית גבוהים אבל מדובר על שמות טובים שיכולים לסייע ולהפוך את העסק שלכם ליותר מצליח.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות